SENIORZY POD ŻAGLAMI

Lipiec to dobry nasz na letni wypoczynek, zwłaszcza na wodzie. Nie ma bardziej satysfakcjonującego relaksu dla członków Ligi Morskiej i Rzecznej oraz jej sympatyków, jak ten pod żaglami – i to dla wszystkich grup wiekowych. Żeglarstwo i pływanie to dwa ulubione sporty wodne mł. chor. mgr Andrzeja Jacka GERKA – kapelmistrza Orkiestry Reprezentacyjnej Ligi Morskiej i Rzecznej, który aktualnie przemierza Szlak Wielkich Jezior Mazurskich od Mikołajek do Węgorzewa na pokładzie jednostki o nazwie KWARTET- typ ożaglowania sloop. Aktualnie, załogę jednostki stanowią 3 osoby: mgr inż.  4 osoby p. mgr inż. Stanisław PŁOCHRSKI – armator, mł. chor. mgr Andrzej Jacek GEREK – sternik i kuk oraz załogant p. Sylwester KALINOWSKI.  Trzej Panowie na pokładzie, mimo że są w wieku 70+, są sprawni, niesłychanie dynamiczni i optymistycznie nastawieni do życia.

Jeziora Mazurskie dostarczają naszym bohaterom niezapomnianych wrażeń. Słońce, wiatr i woda – to trzy czynniki wpływające na ich znakomite samopoczucie na pokładzie. Do tego dochodzi łopot żagli, krzyk dzikiego ptactwa i pluskanie ryb – co również mieści się w klimatach żeglarskich.

Wielkie Jeziora Mazurskie są pełne rozmaitych gatunków ryb, toteż jest to główne źródło pożywienia załogi S/Y KWARTET. Chor. GEREK ma spore doświadczenie w sprawianiu ryb i ich przyrządzaniu. Poza tym, mnóstwo jest runa leśnego, z którego załoga może śmiało korzystać, jako że w tym roku, na obszarze Wielkich Jezior, jest znacznie mniejsza liczba turystów i wczasowiczów niż w latach poprzednich.

Jedyną niedogodnością żeglowania na jeziorach mogą być zmienna pogoda oraz komary, ale i z tym nasi dzielni żeglarze-seniorzy sobie poradzą. Możemy, zatem, załodze S/Y KWARTET życzyć pomyślnych wiatrów oraz stopy wody pod kilem.