Spotkanie w przedszkolu nr 9 w Ostrołęce

We wtorek 3. marca br.  przedstawiciele Okręgu Mazowieckiego  LMiR: kpt. ż. ś. Andrzej Potapowicz – Prezes oraz mgr Hanna Potapowicz - Sekretarz  spotkali się z 4-latkami dziećmi z grupy „Muchomorki” w Przedszkolu nr 9 w Ostrołęce.

Tematem spotkania były Zaślubiny Polski z Morzem. Dzieci, z wielką uwagą, wsłuchiwały się w relacje o zaślubinach, gremialnie  odpowiadały na zadawane im pytania oraz szczerze zapewniały że kochają Polskie Morze, rzeki i jeziora. Przedszkolaki oglądały przyniesione karty, historyczne ilustracje  przedstawiające Zaślubiny Polski z Morzem, symbole Marynarki Wojennej oraz Pierścień Hallera. Z radością, przymierzały marynarskie czapki (przyniesiono ich trzy), w których wykonano im pamiątkowe fotografie.

Zarówno przedszkolaki, jak i ich opiekunki, udekorowane zostały zaślubinowymi przypinkami i obdarzone słodyczami. Przed spotkaniem „Muchomorki” namalowały urzekający,  piękny plakat przedstawiający  Nasze Polskie Morze.

Opiekunkami grupy są Panie Iwona Mierzejewska i Bogusława Wiśniewska,  którym składamy serdeczne podziękowania za przekazywanie patriotycznych wartości naszym najmłodszym pociechom. Hanna i Andrzej Potapowicz zostali  uhonorowani pamiątkowymi dyplomami.