ODSZEDŁ PREMIER JAN OLSZEWSKI (1930 - 2019)

W czwartek, dnia 7 lutego 2019, otrzymaliśmy wiadomość o śmierci Jana OLSZEWSKIEGO wybitnego prawnika, intelektualisty i polityka – premiera Rządu Rzeczypospolitej Polskiej. Mecenas Jan OLSZEWSKI był jednym z niewielu prawników, którzy w latach dominacji systemu komunistycznego z własnego wyboru, podejmowali się arcytrudnych zadań - takich jak obrona przeciwników reżimu.

Ta niezwykle ciepła i pełna życzliwości postać to przedstawiciel prawdziwej starej warszawskiej inteligencji i autentyczny Polak - Patriota. Wychowany i ukształtowany według najlepszych wzorców aksjologicznych przekazanych Mu przez starsze pokolenie rodziny i wykładowców Uniwersytetu Warszawskiego, którego był absolwentem.

Śmierć premiera Jana OLSZEWSKIEGO – to nie tylko wielki cios dla Polski Morskiej oraz Ligi Morskiej i Rzecznej, której działania popierał, ale również ogromna strata dla wszystkich obywateli Naszej Ojczyzny, którzy autentycznie pragną Jej dobra.

Jednakże, NON OMNIS MORIAR. Myśli i koncepcje premiera Jana OLSZEWSKIEGO są nadal aktualne i z pewnością będą realizowane przez pokolenia Jego następców PRO PATRIA NOSTRA.