100-lecie odzyskania NIEPODLEGŁOŚCI

Świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę ostrołęccy ligowcy rozpoczęli 9 Listopada uroczystą akademią w Szkole Podstawowej im. Generała Józefa Bema w Rzekuniu. Młodzież zaprezentowała piękny okolicznościowy program artystyczny. Były patriotyczne recytacje, śpiewy i polonez.

W sobotę 10 listopada, spotkaliśmy się nad Narwią w naszym stałym miejscu spotkań. Przy maszcie i kotwicy odśpiewaliśmy hymn i koleżanka Hanna Potapowicz w krótkim wystąpieniu nawiązała do radosnego dnia odzyskania niepodległości 11 listopada 1918 roku. Mówiła o dokonaniach członków Ligi Morskiej i Rzecznej i miejscowych działaczy stowarzyszeń wodnych w okresie minionych 100 lat. Było miło, radośnie , wspólnie poszliśmy świętować na piknik  militarny zorganizowany przez Wojsko Polskie na Fortach Bema. Atrakcją pikniku był czołg „Leopard”, pokazy sprzętu wojskowego, występy artystyczne i żołnierska grochówka. Wszyscy odśpiewali hymn - Mazurek Dąbrowskiego, „Pierwszą Brygadę”, na koniec odbył się capstrzyk niepodległościowy.

11 Listopada uczestniczyliśmy we mszy świętej w intencji Ojczyzny, przemarszu przez miasto, uroczystej sesji rady miasta z okazji Święta Niepodległości i koncercie „Dla Niepodległej”.

Były to wspaniałe dni, serdeczna, przyjazna atmosfera, radość i duma z naszej Wolnej Ojczyzny i każdego dnia wspaniały tort z napisem 100-lat Niepodległej.