Mocna obsada V Biegu Pamięci Marynarzy i Ułanów

Dokładnie 250 zawodniczek i zawodników wystartuje w V Biegu Pamięci Marynarzy i Ułanów w Susku Starym. Impreza cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, a chętnych do udziału w zawodach z roku na rok przybywa. Rekordzistą 10 km trasy jest Przemysław Dąbrowski.

Impreza odbędzie się w niedzielę, 1 października w miejscowości Susk Stary i ma służyć promocji zdrowego trybu życia oraz uczczenia pamięci marynarzy i ułanów. Rywalizacja przebiegać będzie na dystansie 10 km. Trasa biegu jest jedną pętlą przebiegającą przez miejscowości Susk Stary - Nowa Wieś Wschodnia - Ołdaki - Zabiele - Susk Stary.

W obecnym sezonie zaledwie kilka dni po uruchomieniu zapisów do biegu wyczerpał się limit 250 miejsc, co pokazuje, jak dużym zainteresowaniem cieszy się impreza organizowana przez KS Arco Ławy w osobach: Arkadiusz Zyśk, Marek Żebrowski, Norbert Siemiątkowski, Leszek Małkowski, Piotr Nabiałek i Katarzyna Cholewa-Marcinkowska.
- Celem organizowanych zawodów jest promowanie biegania jako najprostszej formy aktywności fizycznej, oraz uczczenie pamięci poległych 53 marynarzy i 18 ułanów, którzy polegli w obronie ziemi rzekuńskiej podczas wojny polsko-bolszewickiej w 1920 roku - podkreśla Arkadiusz Zyśk z klubu sportowego Arco Ławy.

Przed rozpoczęciem biegu dojdzie do nakreślenia rysu historycznego wydarzeń mających miejsce w Susku Starym oraz złożenie kwiatów przez delegację biegaczy. Biuro zawodów będzie mieściło się w kompleksie wypoczynkowym "Zielony Zakątek" Susk Stary 10. W dniu imprezy będzie czynne od godz. 7.30 - 10.30. Start biegu nastąpi o godz. 10.50 w Susku Starym w okolicy przystanku autobusowego.