ORKIESTRA NA PIKNIKU „ALE FRAJDA”

Dnia 3 czerwca, na zaproszenie kierownictwa Służby Więziennej RP, orkiestra wystąpiła w Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Popowie-Parcelach. W ten piękny, słoneczny dzień, orkiestra zaprezentowała się na pikniku „Ale Frajda” z okazji Dnia Dziecka zorganizowanym dla dzieci rodzin funkcjonariuszy i pracowników służby penitencjarnej. Zespól był jedną z atrakcji dla najmłodszych, albowiem organizatorzy zaoferowali wiele ciekawych form aktywnej rozrywki dla najmłodszego pokolenia uczestników. Były koniki, rowery, riksze, rozmaite zabawy i gry. Nie zabrakło waty cukrowej, innych słodyczy oraz kolorowych napojów.
 
Orkiestra wystąpiła na estradzie pod gołym niebem w parku i był to typowy koncert promenadowy stanowiący tło dla tej całej milej imprezy. Zespół pod batutą kmdr Józefa KOWALEWSKIEGO wykonał kilkanaście utworów z gatunku muzyki klasycznej, marszowej oraz rozrywkowej, a sam występ trwał około godziny.
 
Po koncercie, organizatorzy zaprosili zespól na barbecue, gdzie muzycy mogli skosztować smacznych potraw z grilla. Oferowano kiełbaski, karkówkę, szaszłyki i rozmaite sałatki. Dzień zakończył się w milej atmosferze. Impreza była bardzo dobrze zorganizowana, a głównym jej koordynatorem był kpt. Paweł MITURA, któremu należą się gratulacje i podziękowania.